Systém v ktorom žijeme zlyháva a nikoho to netrápi. Sme ticho.

Autor: Jozef Gordian | 2.2.2014 o 16:21 | (upravené 15.3.2014 o 17:46) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  68x

Ako začať... Chcem ukázať pohľad laika, bežného občana na systém, ktorého súčasťou  som aj Ja. Mám 28 rokov. Máme demokraciu po Slovensky.

Všetko sa to začalo v r. novembri.1989. Všetkých oklamali, keď naši rodičia, známy, susedia stály na námestiach. Na čele SR od prevratu (1989) sa vystriedalo niekoľko vlád.  Za celý čas nám priniesla okrem pozitív (slobodu) ešte viacej negatív (bezdomovectvo, nezamestnanosť, zúfalstvo rodín, drogy, väčšiu kriminalitu..).

Pokiaľ sme v minulosti mali všetko spoločné, štátne a zisky z týchto firiem boli naše, teraz sú tieto strategické firmy v rukách súkromníkov. Väčšinou západných majiteľov, z ktorých zisky plynú na západ mimo SR. Pred tým sme mali funkčné poľnohospodárstvo a nekupovali sme bordel v obchodoch ako teraz. Slovenské potraviny je čoraz väčší problém kúpiť. Minule som počul premiéra SR, že ideme obnoviť poľnohospodárstvo. To sa iba teraz zobudil. To sa nevedel zobudiť v r. 2006 príp. skôr (v roku 1990 sme boli v produkcii potravín sebestačný vďaka funknému poľhospodárstvu). Všetko sme mali funkčné, ale politici dopustili tento problém svojim nezáujmom. Všetkých nás okradli, oklamali a podviedli. Slovenský národ pracuje za žobračenky na ,,západných´´ kapitalistov keď si pozrieme platy v SK a Nemecku, Rakúsku, Francúzku. Máme jednu menu, ceny tie isté možno aj vyššie a platy nízke.  Najväčší podvod na našom národe bol uskutočnený vstupom Slovenska do EU  a NATO. Vstupom do týchto organizácií sme sa pripojili k týmto krajinám a diktujú nám, čo a ako máme robiť. Už nás  raz zradili a kde je napísané, že to neurobia znova.  Pre tých ktorý zabudli bolo to v r.1938 keď Česko-Slovenské pohraničie dali Nemecku a Maďarsku - rozhodli o nás bez nás. Teraz našli na to lepší systém. Jednoducho sme si sami dopustili zničiť ekonomiku, našou ľahostajnosťou.

Pôda a voda sú na rade ktoré chce skúpiť západná Európa na Slovensku. Pôda je na rade od 1. 5. 2014 na nátlak EU. Jediný kto sa tomu postavil na odpor je maďarský premiér V. Orbán. Orná pôda je pre nich v SK lacná a sa chystajú ju skúpiť vo veľkom. V Holandsku je už jej nedostatok a cena vysoká. "Pôdu kupovať vo Francúzsku či v Rakúsku je nemožné, aj keď teoreticky áno," zdroj pravda.sk, povedal V. Orbán .

Šéf firmy Nestlé vyhlásil , že ,,voda nie je základným ľudským právom´´ a mala by sa privatizovať.  Slovensko má Veľa vody ale naši politici sú toho schopný. Ich cieľ je nás zadlžiť ako Grécko a potom sprivatizovať vodu.  O nič iné tu nejde. Spravia to jednoducho prostredníctvom EU.

Nový návrh z Nemecka je, pokiaľ bude štát krachovať tak môžu zhabať bežným ľudom ich majetok.  Jednoduchá cesta k podmaneniu štátov a skolonizovaniu. Spraviť z obyčajných ľudí žobrákov a bezdomovcov.

Politici od r. 1989 sú zločinci. Národ by mal povstať, zaviesť nové zákony a tvrdo ich potrestať za vlastizradu.  Bez nášho dovolenia nás zadlžujú zahraničným bankám, rozpredali štátne podniky známim a rodine za 1 SK a potom ich vytunelovali. Naši rodičia dostali bývanie, keď si chceli založiť rodinu. Teraz sa stavia iba určitej skupine ľudí a ostatný buď sa upíšu bankám a vezmú si hypotéku, alebo bývajú u rodičov.  Detské prídavky 20€ to je čo???To je možno jeden menší nákup. Určite by mal byť vo výške 70-100€ / 1dieťa, pre pracujúceho človeka.  Rodičovský príspevok 203€?? to čo má byť, to je výsmech min. treba zvýšiť nakoľko je všetko drahé na min. 400-500€.  Potom sa čudujú, že sa rodí málo detí. Ako poznáme našich politikov netrápi ich to ako aj problémy bežných ľudí.  Myslia na seba a napĺňajú si vrecká. Dôchodcovia - niektoré dôchodky sú k cenám extrémne nízke (200€).

Zákon nie je rovný, zároveň je tu  obrovská korupcia, rodinkárstvo, známosti (predražené tendre, tunelovanie). Najväčší podvod ktorý momentálne je  druhý dôchodkový pilier, ale na to prídeme až o pár rokov (ja si myslím cca 20-30r).

Nezamestnanosť na Slovensku je problém od r. 1990. Problém je v tom, že zahraničný investori dostávajú rôzne zvýhodnenia a domáci väčšinou je šikovaný štátnou správou, úradníkmi (česť výnimkám). Oni boli už pred r. 1989 pripravený na expanziu. U nás nebol možné súkromné podnikanie, takže sme boli v nevýhode. Mladý v húfoch opúšťajú svoje domovy (stred a východ SK, väčšinou regióny z veľkou nezamestnanosťou) a ostávajú tam ani nie polovica z nich. Väčšina z nich sa tam nikdy nevráti. Tí ktorý tam ostali a majú to pracujú, žijú v strachu o svoju prácu a pracujú po väčšine za minimálnu mzdu alebo na čierno.  Nikoho ta ani netrápi, je im to jedno. Nikdy nezabudnem na keď mi v r.2002  bývalí minister financií Ivan Mikloš v r.2002 pred voľbami na námestí v BB povedal ,,Vstupom do EU sa otvoria pracovné trhy v Európe. Ste mladý opustite dom a choďte pracovať inde. Mladých my nepotrebujeme. Problémy Vášho regiónu nás nezaujímajú´´.  Keby títo ľudia ostali v SK máme nezamestnanosť podľa môjho názoru tak 35%-40%. Väčšina z nás si to ani neuvedomuje, ale väčšina Slovákov pracuje v zahraničí a sú tam ako ,,lacná pracovná sila´´ (operky, opatrovateľky, stavby, práca na farmách) a nie len tam.  Nájdeme tam aj vzdelaných a úspešných.   Sám som ako dieťa zažil, keď rodičia nedostali mzdu na čas a meškala im aj mesiac, dva, tri. Ani neviem či ju dostaly. Prečo by sme v SK nehli vyplácať mzdu týždenne ako to funguje v iných krajinách? Dôvod je jednoduchý. Lebo by to bolo hrozne málo, lebo to čo my dostaneme raz za mesiac v západnej Európe je za týždeň. Tatko to vyzerá po 23 r demokracie na Slovensku.

Štát dlhodobo nerieši túto situáciu ľudí a preto ma neprekvapuje víťazstvo Mariana  Kotlebu vo voľbách do VUC v BB. Považujem za vrchol a aroganciu tých poslancov v krajskom parlamente, ktorý nemali ani v sebe kúsok úcty aby mu podali ruku aj keď má na niektoré veci iný názor. Zvolili si ho ľudia v demokratickom hlasovaní ako ich(poslancov).  Je demokracia a každý má nárok na svoj názor aj keď je odlišný. Namiesto škriepenia by mali pracovať na transparentom a prehľadom riadený samosprávy a pracovať v prospech nás občanov ktorých zastupujú a neuplatňovať žiadne rodinkárstvo. Budem pozorne sledovať jeho prácu ako aj poslancov BBSK, lebo si ich zvolili ludia a musia sa spolu komnikovať a riešiť problémi. Pokiaľ to bude korektne robiť svoju prácu si myslím, že v nasledujúcich parlamentných  voľbách bude jeho strana v parlamente.

Jeden z  problémov ktorý síce ešte sa až tak netýka ale mali by sme byť v strehu je kradnutie detí z rodín, sociálnym úradom.  Bežne sa to deje vo Veľkej Britanii, Nórsku (z 1mil. detí už tento osud postihol 200tis.), Fínsku, Nemecku najnovšie aj v ČR. V ČR je v tom pre zaujímavosť zamočená aj J&T. Je to čistý biznis s deťmi.  Jednoducho ste doma, narozpráva o Vás nezmyli sociálke niekto komu sa zapáči Vaše dieťa, prídu a vezmú Vám všetky deti. Pred nimi neuniknite. Bez problémov na Vás vykonštruujú lož. Môže to byť aj to že napríklad: dáte dieťaťu malé vreckové, domáce práce (umyvanie riadu, upratovanie) alebo máte málo pomarančov doma a tak podobne.  Nebudete môcť sa o tom s nikým rozprávať (ani s rodinou), zverejniť pod hrozbou, že už ich nikdy neuvidíte. Šancu na to aby ste ho dostali späť bude mizivá.  Je to hrozné a až ťažko uveriteľné ale Vážne sa to deje vo vyspelej Európe. Tieto zákony si myslím, že nám v krátkom čase nanútia cez Európsku úniu. Toto je téma na dlhšie písanie, ale je o tom kopec materiálov dostupných na internete. Ja len spomeniem jeden prípad  - I. Borová tento prípad  vysielala televízia JOJ.  Pozrite si a pochopíte o čom to celé je.

Média sú zmanipulované a po väčšinou už v správach vidíme iba bludy pomocou ktorých nás manipulujú. My sme vďaka nim súčasťou ich ideológie a v podstate nik si ani z nás neuvedomuje, že si ju užíva.  Vysielajú tam samé podradné programy (Farma, Vyvolený, Talent, seriály).

A čo dodať na záver..

Je mnoho vecí, na ktoré som zabudol čo i len spomenúť. Možno nabudúce. Ale nezabudnem ako môj starký vždy vravel, že by nechcel žiť v tejto dobe a chválil bývalý režim. Hoci sám je vedený v spisoch ŠTB ako nepriateľ štátu a. t. d.... Vtedy si mál istú prácu, bývanie a relatívne normálny život. Hoci musel opustiť prácu, okres, kraj a podobne (to vždy vravel). Nebol to tiež ideálny systém, ale toto je ešte horšie. To dobré čo bolo na socializme sme si mali nechať a nie ho celý rozbiť a zmeniť ho radikálne.

Mám pocit, že sa dostávame do doby podľa románu: 1984 od G.Orwela - kde je heslo ,,Veľký brat ta sleduje´´. V Realite sa to aj deje..

Prestaňme sa hádať, škriepiť, ohovárať. Namiesto toho za začnime spoznávať, pomáhajme si, hľadajme riešia.  Naučme sa rešpektovať názor toho druhého. Pokiaľ nebudeme súdržní,  môže sa Nám to vypomstiť. Postupne sa začneme spájať a ukážme im Našu silu, že nie sme spokojní z tým ako nám Vládnu. Nebuďme Ovce a držme sa hesla ,,Národ povstať - živoríš´´. Vážme si našu slobodu a náš malý štát.  Buďme hrdí na to že sme Slováci.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Akcia proti Kiskovi je porovnateľná len s únosom mladého Kováča.

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: Politikov treba vyšetrovať citlivo

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii Peter Kovařík.

PRIMÁR

Keď mejkap podráždi. Problémy, ktoré vyvoláva kozmetika

Vyberte si kozmetiku, ktorá nepoškodí pleť.


Už ste čítali?